Jak sezónní změny ovlivňují vaše zdraví

Jaro se blíží!

Konec zimy a začátek jara nám může přinést několik skvělých pozitivních změn – teplejší počasí, delší slunné dny, pestré barvy díky rozkvétajícím rostlinám atd. Nicméně tato změna ročních období může mít drastické dopady na vaše tělo a celkové zdraví. Níže vás seznámíme s některými z těchto sezónních změn a s tím, jak zvládnout léto a cítit se fantasticky.

Sezónní vypadávání vlasů

Pokud při změnách počasí pozorujete zvýšené množství vlasů na polštáři, v odtoku sprchy nebo v kartáči na vlasy, může se jednat o sezónní vypadávání vlasů, které je považováno za nežádoucí sezónní jev.

Osoby trpící sezónním vypadáváním vlasů často zaznamenávají náhlé zvýšení jejich vypadávání při změnách teplot, zejména na podzim a na jaře. Tento jev se liší od telogenního efluvia vyvolaného stresem. Jak vyplývá ze švýcarské studie z roku 2009, vlasy procházejí čtyřmi fázemi růstu, přičemž léto je fází klidovou (telogen) a podzim/jaro spouští fázi vypadávání (exogen).

Příčina tohoto vývoje není zcela objasněna, ale zdá se, že teplotní výkyvy způsobují, že vlasová pokožka a folikuly přecházejí do fáze vypadávání. Chcete-li řešit sezónní vypadávání vlasů, zaměřte se na zdraví pokožky hlavy. Suchá pokožka hlavy může přispívat ke zvýšenému vypadávání vlasů, proto ji každý týden ošetřujte hloubkovým kondicionérem. Kromě toho používejte čisticí šampon, který odstraní nečistoty a mastnotu a zároveň stimuluje folikuly.

Proč nevyzkoušet vlasový systém Modere CellProof MicroBond™ Hair System? Jeho patentované složky pronikají hluboko do každého pramene vlasů a zajišťují jejich posílení.

Zásadní je držet se vyvážené stravy a soustředit se na živiny, jako je vitamin D, zinek, B12, biotin a kyselina listová, které pomáhají předcházet sezónnímu vypadávání vlasů. Prospěšné mohou být také antioxidační superpotraviny a doplňky stravy. Před sezónními změnami se vyvarujte nadměrné tepelné úpravy, pevných účesů a silných barev, abyste minimalizovali riziko vypadávání vlasů a podráždění pokožky hlavy.

Možnost podpory zdraví vašich vlasů z hlediska výživy nabízí také Liquid BioCell® Skin. Tento přípravek kombinuje exkluzivní patentovanou technologii Collagen/HA Matrix™, která se nachází v přípravku Liquid BioCell®, se zinkem a biotinem, které podporují zdraví vlasů*.

Dalším skvělým zdrojem těchto živin podporujících vlasy a vitaminu B12, D a kyseliny listové je multivitamin pro dospělé Adult Multivitamin. Chcete-li posílit antioxidanty, použijte přípravek Cell Protect, který obsahuje vitaminy a rostlinné výtažky, jež chrání vaše buňky před oxidačním stresem**.

Suplementace stravy je samozřejmě skvělá, ale nezapomeňte si připravovat také jídla plná živin! Podívejte se na řadu receptů na webu The Latest, které jsou nejen chutné, ale i zdraví prospěšné!

Je důležité si uvědomit, že sezónní vypadávání vlasů je normální a není důvodem k obavám. Pokud nadměrné vypadávání vlasů přetrvává i po uplynutí sezónních změn, může vám s odhalením příčin pomoci tricholog – specialista, který se zabývá studiem nemocí nebo problémů souvisejících s vlasy a vlasovou pokožkou.

Dopřejte svému zdraví jarní očistu

Bez ohledu na dobré úmysly může být udržení zdraví v zimním období náročné kvůli kalorickým jídlům, pohodlným svetrům a netflixovým maratonům. S příchodem jara a střídáním vysokých a nízkých teplot je vhodná doba k návratu ke zdravějším návykům.

Zde je sedm věcí, které můžete udělat pro svou jarní očistu a zahájení rutinních postupů vhodných do teplejšího počasí.

  • Dbejte na kvalitní spánek: Snažte se spát osm až devět hodin denně, vytvořte si klidné a tmavé prostředí pro spánek a zvažte před spaním krátkou meditaci.
  • Zůstaňte aktivní i mimo fitko: Stanovte si cíl ujít denně alespoň 10 000 kroků, a jakmile se zlepší počasí, věnujte se venkovním aktivitám, jako jsou procházky, sport, zahradničení a provádění oprav.
  • K vytváření zdravějších návyků používejte „dobré alarmy“: Může jít například o zavedení režimu před spaním a přestávky na vodu, protažení nebo zdravé jídlo.
  • Ochrana před sluncem: Volte opalovací krém s velmi vysokým ochranným faktorem SPF a vytvořte si návyky pro lepší ochranu před slunečním zářením.
  • Vytvářejte pravidelnost: Využijte ranního světla k nastavení svého denního rytmu zavedením pravidelného času vstávání a zařazením dvacetiminutové procházky k regulaci spánku.
  • Dodržujte pitný režim: Dbejte na hydrataci, zejména v teplejším počasí, abyste předešli dehydrataci a s ní spojeným zdravotním problémům.
  • Pozor na alergeny: V neposlední řadě si na jaře dávejte pozor na alergeny v interiéru i exteriéru a provádějte důkladný úklid, abyste minimalizovali jejich působení v interiéru. V případě venkovních alergií použijte po pobytu venku nosní solný roztok, abyste snížili efektivní úroveň vystavení alergenům.
  • Využijte své wellness zásoby: Se změnou ročních období si připravte zásoby doplňků stravy na posílení imunity s pečlivě vybranými superpotravinami a složkami podporujícími imunitní systém, které vám poskytnou cílenou podporu, když ji nejvíce potřebujete. Seznamte se s doplňky stravy pro zdraví a pohodu značky Modere.

Jste připraveni na jaro?

Zatímco netrpělivě očekáváme příchod jara a těšíme se na pozitivní změny, které přináší, je důležité mít na paměti možný dopad sezónních změn na naše zdraví. Příchod jara je vhodným okamžikem pro důkladnou „jarní očistu“. Přijetím proaktivních opatření a osvojením si zdravějších návyků si můžeme zajistit hladký a energický přechod do teplejších měsíců, což podpoří naši pohodu a vitalitu.

* Biotin a zinek přispívají k udržení normálního stavu vlasů a pokožky.

  • ** Vitaminy C a E přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem