Bližší pohled na kolagen

Pravda o kolagenovém doplňku stravy, o kterém všichni mluví

Je skutečně nějaký rozdíl mezi nepřeberným množstvím kolagenových produktů na trhu? Záleží na tom, koho se zeptáte. S tolika protichůdnými informacemi od firem vyrábějících doplňky stravy, ze sociálních médií a od známých osobností je stále těžší a těžší vědět, čemu věřit. Přečtěte si překvapivé, vědecky podložené pravdivé informace, o kterých neví ani většina odborníků v oboru.

KOLAGEN: ZÁKLADY

Kolagen je bílkovina, která zajišťuje strukturu buněk a nachází se téměř ve všech částech lidského těla, zejména ve zdravé kůži a pojivové tkáni. Tělo začíná snižovat produkci kolagenu již po dvacítce. Každým rokem přicházíte zhruba o 1 % kolagenu, takže v 50 letech máte téměř o 30 % méně kolagenu než ve 20 letech a v 70 letech téměř o 50 % méně kolagenu.

Úbytek kolagenu je hlavním interním faktorem, který přispívá k viditelným známkám stárnutí. Jakmile se začne intracelulární matrix rozpadat, ztrácí svou tuhost a strukturální podporu, což vede ke vzniku povadlé kůže a vrásek.

NE KAŽDÝ KOLAGEN MÁ STEJNÉ SLOŽENÍ

Kolagen jako výživovou složku lze zařadit do jedné z několika skupin v závislosti na jeho typu, zdroji a výrobních postupech. K nejoblíbenějším variantám kolagenu patří:

TYP I: Hydrolyzovaný – tento typ kolagenu, získaný z vepřové kůže, hovězí kůže, vaječných skořápek nebo ryb, se běžně prodává jako kostní vývar nebo kolagenový prášek.

TYP II: Nedenaturovaný, nehydrolyzovaný kolagen – většinou se získává z kuřat.

TYP III: Hydrolyzovaný – často se získává z hovězích zdrojů.

Veganský kolagen: Stále probíhá vědecký vývoj ve snaze uspokojit poptávku spotřebitelů pomocí geneticky modifikovaných kvasinek a bakterií.

POZNÁMKA: V době vydání této publikace není veganský kolagen ještě komerčně dostupný. Produkty, které jsou klamavě označeny jako veganský kolagen, obvykle neobsahují žádný kolagen. Místo toho obsahují běžné kolagen posilující složky, jako je vitamin C, aby využily poptávky spotřebitelů.

Pokud jste někdy slyšeli, že příjem kolagenu nepřináší žádné benefity, je to částečně pravda. V přirozeném stavu jsou molekuly kolagenu příliš velké na to, aby je tělo účinně vstřebalo, a v trávicím systému se jednoduše stráví jako bílkoviny.

Hydrolýza je proces, který tyto velké molekuly kolagenu rozkládá a zvyšuje tak jejich účinnost, proto se ve většině doplňků stravy používá hydrolyzovaný kolagen. Metoda hydrolyzace a typ a zdroj použitého kolagenu však mohou přinést velmi rozdílné výsledky v kvalitě a účinnosti konečného produktu. Navíc existuje i velmi odlišný druh kolagenu, který přesahuje obvyklé kategorie uvedené výše.

LIQUID BIOCELL® JE NOVÁ GENERACE KOLAGENU

Liquid BioCell® je jedinečný kolagen typu II, který se vymyká typickému hydrolyzovanému hovězímu nebo mořskému kolagenu obsaženému ve většině přípravků. Tato oceňovaná jednosložková matrice prokazatelně obnovuje mladistvý vzhled pleti.

Tato vlastní složka založená na patentované technologii Collagen/HA Matrix™ se přirozeně získává z kuřecí hrudní chrupavky a hydrolyzuje se pomocí patentovaného výrobního procesu Bio-Optimized™, aby se dosáhlo ideální makromolekuly.

Výsledkem je přirozeně zvýšená biologická dostupnost. Biologická dostupnost má přímý vliv na to, jak je doplněk prospěšný, protože měří, jak efektivně látka vstupuje do oběhového systému těla. K získání jakéhokoli benefitu nestačí pouhé požití živiny. Ta se musí vstřebat, takže biologická dostupnost doplňku může být stejně důležitá, ne-li důležitější než to, co se uvádí v tabulce s výživovými údaji.

VĚDECKÉ STUDIE POSKYTUJÍ VÝSLEDKY, KTERÝM MŮŽETE VĚŘIT

Liquid BioCell®, který je od svého uvedení na trh zlatým standardem v oblasti kolagenových doplňků, inspiroval převratné trendy, o které se od té doby pokoušely i jiné značky, jako je například složka kolagenové matrice. Přesto je Liquid BioCell® stále jediným produktem, který přináší všechny tyto vědecky prokázané benefity, podpořené mnoha vědeckými studiemi, a přináší výsledky, které můžete vidět a cítit:

LIQUID BIOCELL® OBNOVUJE MLADISTVOU PLEŤ, ZVYŠUJE OBSAH KOLAGENU A HA

 • Zlepšuje hydrataci, pevnost a pružnost pokožky
 • Zvyšuje obsah kolagenu v pokožce
 • Redukuje výskyt hlubokých vrásek a linek
 • Snižuje obsah hyaluronidázy, enzymu, který způsobuje stárnutí pokožky

Ve vědeckých studiích se hladina kyseliny hyaluronové zvýšila o 6000 % během 28 dnů a redukovala vrásky zevnitř ven.

Ve vědeckých studiích se po 12 týdnech snížila suchost o 76 % bez použití lokálního hydratačního krému.

Navíc je vědecky prokázáno, že Liquid BioCell® snižuje obsah hyaluronanu, enzymu, který významně přispívá ke stárnutí pleti.

Kolagen Bio-Optimized™ v přípravku Liquid BioCell® může dokonce přímo aktivovat chondrocyty (buňky chrupavky) a stimulovat tak tělo k produkci nového vlastního kolagenu.

LIQUID BIOCELL® MÁ ŘADU PATENTŮ A OCENĚNÍ

Modere nabízí prvotřídní kolagen, na který se můžete spolehnout, a to díky účinným, vědecky prokázaným výsledkům, které jsou podpořeny závazkem k využívání složek a obalů s označením Clean Label. Řada Liquid BioCell® aktuálně nabízí složení bez obsahu lepku a mléka, které přináší cílené benefity pro širokou škálu věkových kategorií a životních stylů.

Technologie Liquid BioCell®, která se vyvíjí již téměř dvě desetiletí, překlenuje bariéru mezi výživou a kosmetikou. Jako průkopník v oboru je jednou z nejuznávanějších kolagenových značek ve Spojených státech a získala celosvětové uznání a řadu ocenění.

 • 2020 NUTRACHAMPION (ocenění pro Asmu Ishaq, generální ředitelku společnosti Modere, za inovace v oblasti kolagenu)
 • FINALISTA, SPECIÁLNÍ PRODUKTOVÁ INOVACE časopis Pure Beauty Magazine, 2020
 • FINALISTA, SPECIÁLNÍ PRODUKTOVÁ INOVACE (ocenění za Trim) DSA Awards, 2018
 • PŘÍPRAVEK PROTI STÁRNUTÍ č. 1 TasteForLife Supplement Essentials, 2015
 • ČTENÁŘSKÁ INGREDIENCE ROKU, vítěz Nutraingredients Awards, 2015
 • VÝBĚR EDITORŮ časopis Remedies Magazine, 2015
 • FINALISTA, NEJINOVATIVNĚJŠÍ VÝŽIVOVÁ SLOŽKA cena Nutraceutical Business & Technology Award, 2012
 • UZNÁNÍ PRO PŘÍKLADNOU AMERICKOU ZNAČKU konference Beauty From Within Conference, 2011
 • PRODUKT PROTI STÁRNUTÍ – CBS, 2011
 • PRODUKT PROTI STÁRNUTÍ – Good Morning America, 2010
 • PRODUKT PROTI STÁRNUTÍ – Fox News, 2010

Kromě ocenění, vědeckých studií a validace třetí stranou pro doplněk Liquid BioCell® se jeho technologie Collagen/HA Matrix™ opírá o řadu amerických a mezinárodních patentů.

SHRNUTÍ

Průkopnické inovace Liquid BioCell vytvořily v oboru nový trend. Ačkoli nás od té doby následovala řada dalších výrobců, žádný z nich nedokáže nabídnout jedinečnou kombinaci tohoto kolagenu z jednoho zdroje, složení Collagen/HA Matrix® a mikromolekul Bio-Optimized®, díky níž je Liquid BioCell® tak účinný. Pouze Liquid BioCell splňuje následující:

 • Několik ocenění v oboru
 • 7 amerických a mezinárodních patentů
 • Vědecky prokázané benefity,
 • Matrice z hydrolyzovaného kolagenu typu II z přírodních zdrojů
 • Patentovaný proces Bio-Optimized™, jehož výsledkem je ideální molekulová hmotnost pro lepší absorpci
 • Jedinečný systém podávání tekutin
 • Koncentrovaný přípravek, který vyžaduje pouze 2 polévkové lžíce denně
 • Mnohostranné benefity i pro pleť

Nejčastější dotazy

 1. Kde najdu více informací o studiích o přípravku Liquid BioCell®?

Další informace o studiích týkajících se technologie Liquid BioCell® naleznete na stránkách jednotlivých produktů Liquid BioCell®. Kromě toho je na konci tohoto dokumentu uveden seznam vědeckých pramenů.

 1. Jak mám vědět, že jsou vědecké studie společnosti Modere validní?

Náš nezávislý výzkum probíhá na základě mnoha vědeckých studií a je ověřován třetími stranami. Tato kritéria se ve vědecké komunitě všeobecně považují za nejvyšší standard pro vědecké studie.

 1. Vidíte viditelné výsledky?

Toto jsou fotografie, kde můžete vidět, co Liquid BioCell udělal pro skutečné lidi, kteří užívali denní dávku po dobu 12 týdnů†.

 1. Byly nějaké studie o doplňku Liquid BioCell® publikovány v lékařských časopisech?

Ačkoli některé studie týkající se naší složky vyšly v recenzovaných časopisech, společnost Modere se rozhodla přísně omezit publikování studií o technologii Liquid BioCell ve vědeckých časopisech, aby ochránila svá data.

 1. Kde najdu důvěryhodné informace o kolagenu?

Kolagen je dnes velmi frekventovaným pojmem, a to nejen mezi influencery na sociálních sítích a beauty blogery, ale i v lékařské komunitě. Bohužel mnoho takzvaných „odborníků“ neúmyslně šíří mylné informace o suplementaci kolagenu. Mediálně známé osobnosti, a dokonce i lékaři, kteří zobecňují neprokázaná nebo nepravdivá tvrzení výrobců, často nejsou poučeni o nejnovějších výzkumech. Pokusy o diskreditaci kolagenových doplňků neberou v úvahu naše vědecké studie, které ukazují, že unikátní kolagen/HA Matrix™ v doplňku Liquid BioCell® funguje zcela jinak než typický hydrolyzovaný kolagen.

Při nákupu kolagenového doplňku hledejte produkt, který je podložen vědeckým výzkumem. Ujistěte se, že citovaný výzkum obsahuje přímé zmínky o konkrétní složce nebo produktu, o kterém uvažujete.

 1. Je bezpečné užívat více kolagenových přípravků najednou?

Ačkoli nemůžeme hovořit o jiných kolagenových značkách, podle toxikologických studií bylo prokázáno, že Liquid BioCell® se dobře snáší v dávkách až 30krát vyšších, než je doporučená denní dávka dvou polévkových lžic (30 ml) denně. Doporučená velikost porce vychází z dávky, která je určena k dosažení studovaných účinků.

K produktům Modere s obsahem Liquid BioCell® patří naše produktová řada Trim.

Chcete-li užívat plnou denní dávku Liquid BioCell® spolu s dalšími kolagenovými produkty Modere, můžete si sestavit vlastní program podle následujících doporučených velikostí dávek:

DOPORUČENÁ VELIKOST PORCE EKVIVALENT CELKOVÉ DENNÍ DÁVKY

1 polévková lžíce Liquid BioCell® (všechna složení) = 1/2 denní dávky

1 polévková lžíce Trim (všechny příchutě) = 1/2 denní dávky

Stejně jako u jiných doplňků se vždy doporučuje, abyste se před zahájením nového režimu poradili se svým lékařem a informovali ho o všech dalších doplňcích, které případně užíváte.

 1. Ovlivňuje Liquid BioCell® účinky jiných léků?

Liquid BioCell® není lék, jedná se o výživový doplněk. Neexistuje žádný důkaz, že by Liquid BioCell® narušoval užívání jakýchkoli léků. Užíváte-li však léky, doporučujeme, abyste se před zahájením užívání jakéhokoli nového doplňku poradili se svým lékařem.

 1. Je škodlivé užívat kolagen během těhotenství?

Nebyly provedeny žádné studie s doplňkem Liquid BioCell® v těhotenství. Doporučujeme vám, abyste se před zahájením užívání nového doplňku poradila se svým lékařem, ať už jste nebo nejste těhotná.

ZDROJE PODPORUJÍCÍ TEKUTÝ KOLAGEN BIOCELL®

Hyaluronic acid in cutaneous intrinsic aging. Ghersetich et al. 1994, Int J Dermatol, pp. 33(2): 119-122.

Hyaluronic acid stimulates human …within a collagen matrix. Greco et al. 1998, J Cell Physiol, pp. 177(3): 465-473.

A randomized double-blind clinical pilot trial evaluating the safety and efficacy of hydrolyzed collagen type II (BioCell Collagen II®) in adults with …. Sheldon et al. 2003, Miami Research Associates.

Acute and subchronic oral toxicity studies in rats of a hydrolyzed chicken sternal cartilage preparation. Schauss et al. 2007, Food Chem

Toxicol, pp. 45: 315-321.

Chronic ultraviolet B irradiation causes loss of hyaluronic acid from mouse dermis because of down-regulation of hyaluronic acid synthases.

Dai et al. 2007, Am J Path, pp. 282: 1451-1561.

Hyaluronan facilitates transformation … Meran et al. 2008, J Biol Chem, pp. 283: 6530-6545.

Native hyaluronic acid in dermatology—results of an expert meeting. Wiest et al. J Dtsch Dermatol Ges, 2008, pp. 6: 176-180.

Collagen fragmentation promotes oxidative stress and elevates matrix metalloproteinase-1 in fibroblasts in aged human skin. Fisher et al.

2009, Am J Path, pp. 174: 101-114.

† Actual results from a Modere Independent Representative. Individual results may vary.

Independent Modere representative