Proč podle vědy potřebujete péči, která pomáhá vytvářet vlasové vazby

Čím trpí vaše vlasy? Barvení, tepelný styling, poškození způsobené vlivem prostředí, chemické úpravy, nadměrné mytí nebo kartáčování, a dokonce i stárnutí – to vše si na vašich vlasech vybírá daň. Tohoto poškození si pravděpodobně všimnete ve formě roztřepených konečků, lámavosti, suché pokožky hlavy, kudrnatých pramínků nebo vlasů, které vypadají mdle a tence. Ale skutečná příčina problému není našemu oku viditelná.

Nejnovější vědecké poznatky ukazují, že pevnost a zdraví vlasů závisí na síle vlasových vazeb – jedná se o struktury, které spojují řetězce peptidů nazývaných keratin a podporují pevnost, lesk, pružnost, objem a hladký vzhled vlasů. Každodenní péče, jako je fénování, žehlení a mytí vlasů, mohou bohužel tyto vazby narušit, stejně jako barvení nebo chemické ošetřování vlasů, vliv slunce a stárnutí.

Dobrou zprávou je, že výběrem toho správného výrobku pro péči o vlasové vazby můžete vlasy posílit, přidat jim na jemnosti a poddajnosti, zacelit roztřepené konečky a snížit lámavost vlasů. Otestovali jsme výrobky, u kterých se ukázalo, že takových výsledků dosahují už po prvním použití! Jak na to? Čtěte dál.

TYPY VLASOVÝCH VAZEB A PROČ SE VLASY LÁMOU

Existují 3 hlavní typy vlasových vazeb. I když všechny 3 typy vazeb přispívají k celkové pevnosti vlasů, některé z nich převažují. Jak už to tak bývá, jsou to ty nejkřehčí. Níže se dozvíte, jaká je spojitost mezi vlasovými vazbami a vašimi vlasy a co je příčinou jejich lámání.

Vodíkové vazby se lámou vystavením teplu nebo vodě, včetně každodenního mytí a tepelného stylingu. Toto poškození se projevuje jako viditelné lámání vlasů, roztřepené konečky a krepatění. Vzhledem k tomu, že vodíkové vazby jsou ze všech vlasových vazeb nejpočetnější a lámou se nejsnadněji, je vytváření nových vodíkových vazeb prioritou číslo jedna, pro to, aby vaše vlasy byly pevnější a hladší.

Iontové vazby, také nazývané solné vazby, se lámou při změnách pH. Změny pH lze přičíst vnějším faktorům, jako je tvrdá voda ve sprše nebo vlasové produkty, které používáte – včetně polotrvalé barvy vlasů, nebo vnitřních faktorů, jako jsou změny ve stravě. Stejně jako vodíkové vazby se mohou i iontové vazby snadno zlomit. Aby vaše vlasy byly poddajnější, zaměřte se na péči o iontové vazby.

Disulfidové vazby, což je typ kovalentní vazby, jsou nejsilnější vlasové vazby, které jsou nejodolnější proti lámavosti. Disulfidové vazby se obvykle lámou pouze pokud jsou vystaveny silným chemikáliím, jako jsou chemické žehličky na vlasy, trvalá nebo bělidla používaná k zesvětlování barvy vlasů.

Kromě těchto tří typů vazeb hrají v celkovém zdravém vzhledu vlasů roli také aminokyselinové řetězce – neboli peptidy – které obsahují keratinový protein. Vazby spojují keratinové řetězce k sobě jako vodorovné příčky na lanovém žebříku, zatímco peptidy tvoří dlouhé řetězy utvářející svislé „lano“ na obou stranách příčky.

Díky tomuto novému porozumění kde přesně k poškození skutečně dochází, není překvapením, že se produkty vlasové péče pro podporu vazeb vlasů objevují čím dál častěji na sociálních sítích, ve velkoobchodech nebo i u vaší kadeřnice. Ale je všechna ta pozornost vlasovým vazbám na místě?

NA CO SE ZAMĚŘIT U VÝROBKŮ PRO PÉČI O VLASOVÉ VAZBY

Některé výrobky vlasové péče tvrdí, že vytvářejí všechny 3 primární typy vlasových vazeb, ale realitou je, že nejčastěji dochází k lámání pouze u vodíkových a iontových vazeb.

Produkt, který tvrdí, že opravuje disulfidové vazby, pro vás může být jen málo prospěšný, pokud už jsou vaše disulfidové vazby zlomené. Jinými slovy můžete platit za ingredience, které nepotřebujete. Ve skutečnosti většina chemických úprav, které narušují disulfidové vazby, probíhá v kadeřnickém salonu, kde váš kosmetolog nebo vlasový stylista pravděpodobně již podniká kroky k opravě zlomených disulfidových vazeb předtím, než opustíte křeslo.

Každá péče o vlasy by se měla zaměřit na vytváření nových vodíkových a iontových vazeb – nejhojnějších a nejkřehčích vazeb – při zachování všech 3 typů vazeb bez ohledu na to, zda máte viditelné poškození vlasů. A co víc, protože udržování silných vazeb a peptidů je nezbytné pro plnější a silnější vlasy, je důležité vyhledat vědecky ověřené produkty, které dodávají jak složky pro zmnožování vazeb, tak peptidy pro komplexní přístup k silnějším vlasům.

COLLAGEN/HA MATRIX® + TECHNOLOGIE PRO NÁSOBENÍ VAZEB: Komplexní přístup k silnějším vlasům podpořený vědou

Modere CellProof MicroBond™ Hair System + Leave-In využívá technologie FiberHance™ Bond Multiplying Technology a technologii BioCell Collagen® CG podporovanou technologií Collagen/HA Matrix® Technology. Výsledkem je komplexní přístup k silnějším a zdravějším vlasům. Kromě těchto dvou oceňovaných patentovaných složek obsahuje vlasový systém CellProof MicroBond Hair System vyživující rostlinné látky, které pomáhají udržovat pevné vlasové vazby, ale také vytvářejí nové vlasové vazby pramenů, které jsou až 3× silnější.*

Modere CellProof MicroBond™ Hair System funguje tak dobře, že už po jednom použití bylo prokázáno:

 • Zvýšení poddajnosti a hebkosti o 89 %*†
 • Výrazné omezení štěpení konečků o 86 %†
 • Snížení lámavosti o 63 %†

Navíc přináší tyto klíčové výhody:

 • Vytváří a podporuje silné vlasové vazby
 • Projasňuje, hydratuje, zvlhčuje a ošetřuje
 • Pomáhá vyrovnávat povrch pokožky hlavy
 • Podporuje plnější a silnější vlasy
 • Pomáhá chránit vlasové kutikuly
 • Podporuje pružnost a lesk vlasů
 • Omezuje krepatění

A co víc, přípravek CellProof MicroBond™ Perfecting Leave-In tyto výhody ještě rozšiřuje poté, co vylezete ze sprchy, a navíc poskytuje ochranu před tepelným stylingem a znečišťujícími látkami z okolního prostředí:

 • Posiluje vlasy až 3ׇ
 • Vytváří a podporuje silné vlasové vazby
 • Uhlazuje vlasy, dodává jim lesk a zvyšuje hebkost
 • Pomáhá předcházet lámání vlasů
 • Pomáhá redukovat roztřepené konečky
 • Usnadňuje rozčesávání vlasů a podporuje jejich pružnost
 • Omezuje poletování a krepatění vlasů
 • Chrání vlasy před poškozením způsobeným tepelným stylingem
 • Zvláčňuje, ošetřuje a poskytuje okamžitou hydrataci
 • Pomáhá udržovat účes po celý den
 • Podporuje pevnější a silnější vlasy
 • Chrání vlasy před znečišťujícími látkami z okolního prostředí
 • Pomáhá omezit blednutí barvy

V čem spočívá tajemství?

Technologie FiberHance™ posiluje poškozené prameny, které jsou až 3× silnější než u neošetřených vlasů, vytváří nové vodíkové a iontové vazby a zaměřuje se i na to nejjemnější poškození vlasů, které není viditelné pouhým okem. Jeho jedinečná mikromolekulární struktura odvozená z glukózy pomáhá vytvářet a podporovat ty nejhojnější a nejkřehčí vlasové vazby.*

Bio-Optimized™ BioCell Collagen® CG dodává kolagenové peptidy, kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát na podporu zdravěji vypadajících vlasů prostřednictvím své jedinečné matrice z jednoho zdroje. Ta vyživuje a hydratuje povrch pokožky hlavy i celá vlasová vlákna.

O posílení účinků produktů FiberHance™ a BioCell Collagen CG v Modere CellProof MicroBond™ Hair System se starají botanické rostliny yerba santa, hrachový peptid a panthenol. Zvyšují objem vlasů a zároveň chrání jejich vazby, aby se snížila viditelná lámavost vlasů a vlasy vypadaly hustší a pevnější, aniž by docházelo k zatěžování vlasů.

Chcete se blíže podívat na jednotlivá složení? Přečtete si, co od Modere CellProof MicroBond™ Hair System můžete očekávat:

Modere CellProof MicroBond™ Šampon projasňuje a hydratuje vlasy pomocí čistého složení obohaceného o chlorelu, laminárii a biotin, které pomáhají k rovnováze pokožky hlavy. Vytváří nové vazby pro až 3× silnější vzhled vlasů, podporuje plnější a silnější vlasy a čistí a hydratuje povrch pokožky hlavy. Při každém mytí odbourává nadměrnou mastnotu a předchází vzniku suché pokožky hlavy.* Navíc pomáhá chránit před poškozením způsobeným okolním prostředím a viditelnému stárnutí vlasů.

Modere CellProof MicroBond™ Šampon Shampoo je bezpečný pro všechny typy vlasů, dokonce i barvené vlasy. Je dostatečně jemný pro každodenní použití a zároveň myje dostatečně na to, aby podpořil méně časté mytí. Použití: vmasírujte do mokrých vlasů a pokožky hlavy a poté důkladně opláchněte.

Ve spojení s Modere CellProof MicroBond™ Kondicionér je šampon CellProof MicroBond Shampoo prvním krokem pro vytvoření silných vlasových vazeb a podporu stávajících vazeb, včetně keratinového proteinu, který se stará o plnější a hustší vlasy s menší lámavostí.

Modere CellProof MicroBond™ Kondicionér pomáhá chránit poškozené kutikuly, snižovat lámavost a opravovat roztřepené konečky vlasů, aniž by vlasy zatěžoval. Vytváří nové vazby pro až 3× silnější vzhled vlasových pramenů, podporuje plnější a silnější vzhled vlasů a dodává skvalan, který vyhlazuje celý pramen vlasů, pomáhá snižovat krepatění a zároveň zvyšuje poddajnost a lesk.*

Toto mimořádně hydratační, čisté složení je ideální pro všechny typy vlasů. Dokonce chrání před oxidačním stresem způsobeným okolním prostředím a pomáhá pečovat o barvené vlasy. Použití: vmasírujte do čistých, mokrých vlasů. Pro hloubkovou péči nechte působit až 10 minut. Důkladně opláchněte.

Ve spojení s šamponem Modere CellProof MicroBond™ Shampoo je kondicionér CellProof MicroBond Conditioner druhým krokem pro vytvoření silných vlasových vazeb a podporu stávajících vazeb, včetně keratinového proteinu, který se stará o plnější a hustší vlasy s menší lámavostí.

Modere CellProof MicroBond™ Perfecting Leave-In každý den podporuje zdravě vypadající vlasy a lze jej použít na mokré i suché vlasy. Vytváří nové vazby pro až 3× pevnější vzhled vlasů, pomáhá s rozčesáváním a ochranou vlasů před tepelným upravováním vlasů a chrání je před škodlivými látkami z okolního prostředí, čímž pomáhá zachovávat barvené vlasy.

Kromě toho, že bezoplachový přípravek CellProof MicroBond Perfecting Leave-In obsahuje patentované mikromolekuly FiberHance™ a BioCell Collagen® CG, najdete v něm také směs polymerů a antioxidantů s označením clean label. Jeho lehké složení pomáhá při stylingu, aniž by docházelo k zatěžování vlasů. Použití: naneste malé množství od poloviny délky ke konečkům vlasů a vyčesejte a upravte jako obvykle.

Ve spojení s šamponem CellProof MicroBond™ Shampoo a kondicionérem Modere CellProof MicroBond™ Conditioner je bezoplachový přípravek CellProof MicroBond Perfecting Leave-In posledním krokem pro vytvoření silných vlasových vazeb a dosažení plnějších a hustších vlasů s menší lámavostí.

Koupit Modere CellProof MicroBond Hair System + bezoplachový přípravek Leave-In

Ať už máte viditelné známky poškození vlasů, nebo chcete udržovat silné vazby, aby vlasy vypadaly co nejlépe, systém Modere CellProof MicroBond Hair System + bezoplachový přípravek Leave-In pomáhá vytvářet a chránit vazby jako nikdy předtím. To vše díky dvěma oceňovaným patentovaným technologiím, které byly testovány, aby vlasy vypadaly viditelně zdravěji už po prvním použití. Přejděte na novou generaci čisté krásy pro vlasy, které vypadají tak skvěle, jak se cítíte. Chcete-li krásnou pleť od hlavy až k patě, prozkoumejte celou řadu Modere CellProof.

* Ve srovnání s neošetřenými vlasy pomocí testování únavy vláken.

† Na základě laboratorních testů na vzorcích evropských středně hnědých lidských vlasů. Výsledky porovnání hladkosti CellProof MicroBond Hair System s nekondicionujícím šamponem, 8 vlasových vzorků. Výsledky porovnání neošetřených vlasů před a po ošetření, 50 vzorků vlasů. Výsledky lámání vlasů ve srovnání s nekondicionujícím šamponem, 10 vzorků vlasů. Výsledky po jednom použití. Listopad 2022, New Jersey, USA.

Produkt FiberHance™ BM je ochrannou známkou společnosti Ashland. BioCell Collagen™ CG je ochrannou známkou společnosti BioCell Technology, LLC.