Jak účinný je kolagen určený na vnější péči o pleť?

Když procházíme kosmetické produkty či webové stránky velkých kosmetických společností je jasné, že pleťová kosmetika s anti-ageing účinky stojí v popředí zájmu. Výzkumy ukazují, že anti-ageingové vlastnosti jsou vedle hydratace druhým nejvyhledávanějším kosmetickým účinkem. Touha po mladší a živější pleti zůstává stále aktuální.

Mladistvá krása je vyhledávaná a s ní i klíčové složky jako retinol, vitamin C, niacinamid, peptidy – a zejména kolagen. Kolagen, známý pro svou schopnost podporovat elasticitu pleti a bojovat proti viditelným známkám stárnutí pleti, se stal módním pojmem v kosmetickém průmyslu. V tomto článku vyvrátíme mýty o topikálním (určeném pro vnější aplikaci) kolagenu a seznámíme se s jeho výhodami, účinností a nejlepšími postupy pro jeho začlenění do kosmetické rutiny.

Porozumění kolagenu a péči o pleť

Kolagen, nejvýznamnější protein v těle, tvoří strukturální oporu a pružnost různých tkání, včetně kůže. S přibývajícím věkem klesá přirozená produkce kolagenu, což způsobuje tvorbu vrásek, jemných linek a povadlé pleti. Tento proces začíná již po dvacátém roku života, ačkoliv viditelné známky stárnutí se mohou projevit až po několika letech. Proto je klíčové včas začít s kvalitní péčí o pleť. U žen se ztráta kolagenu v průběhu menopauzy prohlubuje, protože klesající hladiny estrogenu a produkce kolagenu jdou ruku v ruce.

Jako slibné řešení proti viditelným účinkům procesu stárnutí se objevily kosmetické produkty s kolagenem. Přesto jsou molekuly kolagenu v přirozené formě často příliš velké na to, aby se vstřebaly do pokožky. Jak je však kolagenový produkt vyroben, může ovlivnit jeho schopnost se vstřebat do hlubších vrstev pokožky, což může přinést patrné změny a benefity. Navíc může topikální kolagen (při vnější péči) sloužit jako hydratační a ochranná vrstva na povrchu pokožky, dočasně zlepšující její strukturu a vzhled.

Jak tedy víte, že při nákupu kosmetických produktů na bázi kolagenu dostáváte to, za co platíte?

Svěřte svou pleť do péče vědecky prozkoumané a oceňované technologie Modere CellProof.

Benefity kolagenu pro vnější péči v Modere CellProof

Tajemství účinnosti řady Modere CellProof tkví v jeho patentované kolagenové složce BioCell Collagen® CG. Tato kosmetická verze našeho 7 patentovaného a oceňovaného doplňku stravy s tekutým kolagenem BioCell® je podpořena technologií Collagen/HA Matrix®. To znamená, že každá molekula prochází patentovaným výrobním procesem Bio-Optimized™, jehož výsledkem je mikromolekula ideální pro lokální aplikaci. Navíc tyto mikromolekuly nedodávají pouze kolagen – jsou tvořeny matricí z jednoho zdroje kolagenu + kyseliny hyaluronové + chondroitin sulfátu.

Toto unikátní kolagenové složení podporuje následující účinky na pleť:

Zvýšená elasticita pokožky: Vnější aplikace BioCell Collagen CG viditelně zvyšuje pružnost a pevnost pleti, dodává ji plnost a mladistvý vzhled tím, že zásobuje kolagenem a HA (kyselinou hyaluronovou) do hlubších vrstev pokožky.

Viditelná redukce vrásek: Schopnost BioCell Collagenu CG podporovat pružnost pokožky může viditelně snižovat výskyt jemných linek a vrásek. Pravidelné používání produktů CellProof napomáhá vyhlazovat a zpevňovat pokožku a zmírňovat viditelné známky stárnutí.

Zadržování hydratace: Kolagen v BioCell Collagen CG nejen vynikajícím způsobem váže vodu, což pomáhá udržovat vlhkost, ale přidává také kyselinu hyaluronovou, která ve vodě udržuje několikanásobek své molekulární hmotnosti.  Produkty CellProof zajišťují hydrataci, bojují proti suchosti a zlepšují celkovou strukturu pleti.

Jasnější a rovnoměrnější tón pleti: Produkty řady Modere CellProof jsou obohaceny o složky jako antioxidační astaxanthin, niacinamid a bakuchiol, které podporují jasnější a rovnoměrnější pleť. Spolu s viditelně omlazujícími vlastnostmi kolagenu BioCell CG mohou tyto přípravky pomoci podpořit rovnoměrný tón pleti a zlepšit její zářivost, pokud jsou součástí každodenní kolagenové péče o pleť.

Jak dosáhnout výsledků s kolagenovou rutinou:

Modere CellProof nabízí kompletní péči o pleť, která vám pomůže vypadat svěže a mladistvě. Avšak klíčem k úspěchu v péči o pleť je důslednost! Některé produkty, jako CellProof Serum a Lip Complex, přinášejí viditelné výsledky již za 5 minut, zatímco jiné produkty vyžadují soustavné používání po dobu 2 týdnů nebo déle.

Ne všechny produkty kolagenové pleťové rutiny obsahují kolagen, a CellProof není výjimkou. BioCell Collagen CG je určen pro produkty řady CellProof, které zůstávají v kontaktu s pokožkou po delší dobu (např. séra nebo hydratační krémy), na rozdíl od produktů, které se oplachují (např. čisticí produkty na pleť). Tímto způsobem plně využijete výhody řady CellProof a zabráníte tomu, abyste zbytečně kolagen nespláchli do umyvadla.

Skutečnost, že produkt CellProof neobsahuje BioCell Collagen CG, neznamená, že je v kolagenové rutině méně důležitý. Některé produkty (napr. na čištění pleti) nebo boostery s dalšími bioaktivními složkami, sice neobsahují kolagen, ale pomáhají zvýšit účinky produktu BioCell Collagen CG. Zde je, jak každý produkt z řady CellProof podporuje mladší vzhled pleti:

Krok 1: Modere CellProof Double Cleanser je dvoufázový čisticí přípravek typu „dva v jednom“, který využívá účinné rostlinné látky k odstranění několika typů nečistot, aniž by narušil hydratační bariéru pleti. Pleť je optimálně vyčištěná a připravená na účinky BioCell Collagen CG.

Krok 2: Modere CellProof Serum obsahuje BioCell Collagen CG a komplex pro vypnutí pleti na rostlinné bázi, který pomáhá viditelně zlepšit pružnost a snížit jemné linky a vrásky. Účinkuje již za 5 minut.

Krok 3: Modere CellProof Moisturizer obsahuje BioCell Collagen CG, vitamin C, super antioxidant astaxanthin a rostlinná másla, která hloubkově hydratují a podporují rovnoměrný tón pleti a hladší vzhled.

Pro Oči: Modere CellProof Eye Cream obsahuje BioCell Collagen CG a jemné, ale účinné rostlinné látky pro komplexní zlepšení vzhledu  tmavých kruhů, jemných vrásek, otoků a dalších problémů v citlivém očním okolí.

Pro Rty: Modere CellProof Lip Complex obsahuje BioCell Collagen CG a směs tripeptidů, které pomáhají viditelně vypnout a vyhladit rty. Lze jej používat samostatně nebo pod oblíbenou rtěnku.

Posunutí Rutiny na Další Úroveň: Modere CellProof Bakuchiol Booster posiluje účinky BioCell Collagenu GG tak, že podporuje optimální exfoliaci pleti pomocí bakuchiolu – rostlinné alternativy retinolu, která je prokazatelně stejně účinná jako retinol – a niacinamidu a skvalanu, které dále podporují hydratační bariéru pleti a viditelně rozjasňují její vzhled. Lze jej používat samostatně nebo ve směsi se sérem CellProof nebo hydratačním krémem.

Kromě této jednoduché kolagenové pleťové rutiny můžete dosáhnout ještě větších výhod díky doplnění přípravku Liquid BioCell®. Vědeckými studiemi bylo prokázáno, že tento přístup „zevnitř ven“ vylepšuje hladinu kyseliny hyaluronové v pleti až o 6000 % za pouhých 28 dní a dokonce může podpořit vlastní produkci kolagenu v těle. Navíc může pomoci snižovat hladinu hyaluronidázy – enzymu, který přispívá k procesu stárnutí pokožky.

Správný výběr kolagenu pro vnější péči má obrovský potenciál zlepšit elasticitu pokožky, snižovat viditelnost vrásek a celkově zlepšit vzhled pleti. I když samotný topikální kolagen nedokáže úplně zastavit proces stárnutí, Modere CellProof bezpochyby přispívá k mladistvější a zářivější pleti. A když přidáte tekutý kolagenový doplněk jako Liquid BioCell do vaší každodenní péči, využijete potenciál kolagenu Bio-Optimized™ jak zevnitř, tak zvenčí.

† Cena od redakce „Green & Gorgeous“ byla udělena séru a hydratačnímu krému Modere CellProof. ‡ Vědecky bylo prokázáno, že složka bakuchiol má stejně účinné účinky jako retinol při snižování vrásek a podpoře rovnoměrnějšího tónu pleti.