Proměňte svou cestu menopauzou s Modere OVA-m™!

Mnoho žen akceptovalo, že menstruační bolesti, výkyvy nálad, nízké libido, návaly horka atd. jsou součástí jejich reality.  Stejný úděl měly nebo budou mít naše babičky, matky, dcery i vnučky. Ale co kdyby vše mohlo být jinak a tyto nepříjemné faktory menstruačního cyklu by nemusely být nevyhnutelné?

Zato hormony nevyhnutelné nejsou, přímo souvisejí s faktory, jako je nepravidelná menstruace, citlivost prsou, výkyvy nálad, nadýmání, mozková mlha, touha po jídle nebo špatná pleť během menstruačního cyklu. Mají také vliv na mírné a občasné návaly horka, noční pocení, nízké libido nebo vaginální suchost během menopauzy. Ale co přesně jsou hormony a jakou roli hrají ve zdraví žen?

Hormonům neutečeme

Každý člověk je závislý na svých hormonech. Působí jako takoví malí poslové, kteří vysílají signály napříč různými částmi našeho těla. U žen hormony přenášejí zprávy nejen mezi dělohou a vaječníky, ale také do různých dalších důležitých center, jako je štítná žláza, mozek, kosti, trávicí systém a další.

Hormony lze rozdělit do 4 komunikačních cest:

Osa vaječník-mozek reguluje produkci estrogenu, progesteronu a testosteronu (ano, i ženy mají testosteron), stejně jako luteinizačního hormonu, folikuly stimulujícího hormonu a prolaktinu, které jsou zodpovědné za ovulaci, menstruační krvácení, laktaci a menopauzu.

Osa nadledvin a mozku reguluje kortizol, adrenalin a inzulín, které jsou zodpovědné za stresovou reakci organismu, hladinu cukru v krvi a cirkadiánní rytmus (spánkový cyklus) a ovlivňují zánětlivou reakci organismu.

Osa štítné žlázy reguluje hormony štítné žlázy T3, T4, TSH a další, které ovlivňují hladinu energie, metabolismus a kognitivní funkce a mohou mít vliv na vlasy, pleť a nehty. Štítná žláza také hraje roli při menstruaci a menopauze.

Osa střeva-mozek reguluje střevní mikroflóru a hormony pro zdravé kognitivní funkce, včetně dopaminu a serotoninu. Nachází se zde také 70 % imunitního systému těla. Ten je v různých fází menstruačního cyklu buď aktivován nebo snižován.

Hormonální interakce v lidském těle nejsou nezávislé,  naopak, jsou inherentně propojeny a neustále přebírají podněty z vnějšího a vnitřního prostředí těla. Pokud máte občas menstruační potíže nebo potíže spojené s menopauzou, vaše hormony by mohly potřebovat dodatečnou podporu.

KVÍZ: ŽÁDAJÍ VAŠE HORMONY O POMOC?

Níže zaškrtněte každý běžný příznak, který zažíváte.  Pokud zaškrtnete 4 nebo více políček, vaše hormony by mohly potřebovat podporu, díky níž se budete cítit co nejlépe:

  • Menstruační křeče†
  • Citlivost prsou†
  • PMS†
  • Výkyvy nálad
  • Nepravidelná menstruace
  • Špinění mezi menstruacemi
  • Potíže s pletí způsobené hormony
  • Chutě na sladké atd.
  • Nadýmání nebo zadržování tekutin†
  • Zácpa†
  • Řídká stolice†
  • Únava
  • Problémy se spánkem
  • Úzkost†
  • Návaly horka†
  • Noční pocení†
  • Vaginální suchost†
  • Nízké libido
  • Přibývání na váze
  • Mastná pleť a vlasy
  • Suchá pokožka, vlasy a nehty
  • Mozková mlha

†Mírné a občasné

INTUITIVNÍ VÝŽIVA PRO ZDRAVÍ ŽEN

Hormonální výkyvy zažívá mnoho žen, ať už to je během menstruačního cyklu nebo v menopauze. Díky novému vědeckému přístupu – intuitivní výživě – mohou nyní ženy optimalizovat své hormonální zdraví tím, že se zaměří na některé z nejběžnějších aspektů hormonální činnosti. Nejprve se podívejme na účinky hormonů během jednotlivých fází menstruace.

Den 1–7: Menstruace

1. den menstruačního cyklu začíná prvním dnem krvácení. Látka podobná hormonu zvaná prostaglandin vyvolává vylučování děložní sliznice a může přispívat k menstruačním křečím a řídké stolici. Estrogen a progesteron jsou 1. den na nejnižší úrovni a klesá také serotonin, což může způsobovat výkyvy nálad, chutě na jídlo a mozkovou mlhu. Délka menstruace se může lišit; normální délka je 2-7 dní a většina žen uvádí nejsilnější krvácení 2. den.

1.–13. den: Folikulární fáze

První den krvácení je také první den folikulární fáze, začátek nového reprodukčního cyklu. Estrogen a testosteron pomalu narůstají z nejnižší úrovně cyklu na maximum v průběhu asi 2 týdnů, což vede k ovulaci. Zatímco krvácení zpomaluje a narůstá estrogen, většina žen má více energie, hlásí zlepšení nálady a lepší soustředění. Mírné a občasné výkyvy nálad, únava nebo mozková mlha během druhé části folikulární fáze mohou být známkou toho, že hladina estrogenu není optimální. Problémy se spánkem a občasné úzkosti mohou také naznačovat, že něco není v rovnováze.

14.–18. den: Ovulace

Může být obtížné přesně určit, kdy ovulace vrcholí. Jedním z příznaků je vaginální výtok. Během ovulace je cervikální hlen kluzký a pružný. Může připomínat vaječný bílek. Některé ženy mohou také pociťovat mírnou bolest na levé nebo pravé straně v závislosti na tom, který vaječník v daném měsíci uvolňuje vajíčko. Zdravá ovulace je nezbytná pro optimální produkci progesteronu v pozdější fázi cyklu a může ovlivnit pravidelnost menstruačního cyklu.

14. den – První den vaší příští menstruace: Luteální fáze

Délka luteální fáze se u každé ženy liší. Je to fáze mezi ovulací a začátkem další menstruace, kdy dochází k zesílení děložní sliznice. Jakmile dojde k ovulaci, estrogen dramaticky klesá a vaječníky vytvářejí progesteron – dominantní hormon během luteální fáze. V této fázi může dojít k mírné citlivosti prsou spolu s výkyvy nálad, mastnější pletí a vlasy, zvýšenou chutí na jídlo, únavou a občasnou zácpou nebo zadržováním vody.

Menopauza

Menopauza je přesněji definována ve třech fázích: perimenopauza, menopauza a postmenopauza. Perimenopauza může trvat až deset let a je to situace, kdy většina žen pociťuje běžné nepříjemné pocity, jako jsou návaly horka, noční pocení, problémy se spánkem, změny nálad, znatelná změna vaginálního mazu, nepříjemný pohlavní styk a nepravidelný menstruační cyklus.

S poklesem plodnosti se ženské pohlavní hormony poněkud mění. Přestože hladina estrogenu klesá, některé ženy mohou mít měsíce s nadprůměrnými hladinami estrogenu. Menstruační cykly se mohou dokonce zkrátit až do menopauzy, která je definována jako poslední menstruace, po níž následuje 12 měsíců bez menstruace.

V postmenopauze již vaječníky nevytvářejí progesteron a hladina estrogenu je velmi nízká. To má vliv nejen na vaginální lubrikaci a sexuální život, ale může to mít vliv i na kardiovaskulární zdraví.

Jak tedy podpořit naše tělo přesně tak, jak potřebuje v každé fázi menstruačního cyklu a ve fázích menopauzy, abychom se cítili co nejlépe?

KAŽDÁ FÁZE. KAŽDÝ CYKLUS. KAŽDÁ ŽENA. Proměňte svůj příběh menopauzy.

Seznamte se s Modere OVA-m™!

Modere OVA-m™| umožňuje tělu najít rovnováhu. Nejnovější pokrok v oblasti zdraví žen, bez hormonů a sójových izoflavonů podpořený bioceutickými přípravky s čistou etiketou. OVA-m funguje jinak než většina přípravků pro zdraví žen. Místo narušování přirozené hormonální rovnováhy dodává klíčové živiny a účinné rostlinné látky, které jsou vysoce studovány pro svou schopnost účinně podporovat ženské tělo bez hormonů.

Metabolity a mikroživiny, jako jsou aminokyseliny, lipidy a vitamíny, kolísají v průběhu cyklu a s blížící se menopauzou, což způsobuje změny energetického metabolismu ženského těla, detoxikačních procesů, zánětlivé reakce a nálady. OVA-m se zaměřuje na tyto biochemické reakce, poskytuje podporu, když je nejvíce potřeba, a podporuje zdraví hormonů napříč hlavními komunikačními cestami nebo osami těla, což ženám umožňuje cítit se co nejlépe každý den v měsíci a během menopauzy.

Ženy v menopauze mohou podpořit své jedinečné potřeby pomocí OVA-m, jediného přípravku bez hormonů, který pomáhá při příznacích spojených s perimenopauzou, menopauzou + postmenopauzou*. Tento jedinečný přípravek pomáhá proti nočnímu pocení tím, že udržuje normální úroveň pocení† a podporuje zdravý spánek. Díky zařazení meduňky do této bylinné formule dochází také k uvolnění a pozitivní náladě.

Na rozdíl od mnoha konvenčních přístupů k menopauze OVA-m pracuje synergicky s tělem na podpoře hormonální kondice bez rizik spojených se sójovými isoflavony vázajícími estrogenové receptory. Místo toho obsahuje účinnou směs bylin a rostlinných látek, která se ukázala být účinnější než sójové isoflavony při zaměřování se na normální, mírné příznaky menopauzy na podporu ženského těla během perimenopauzy, menopauzy a po menopauze*.

Co přínáší:

  • Pomáhá se známkami souvisejícími s perimenopauzou, menopauzou + postmenopauzou*
  • Pomáhá proti nočnímu pocení udržováním normální úrovně pocení†
  • Podporuje kognitivní funkce‡
  • Podporuje relaxaci a pozitivní náladu‡
  • Podporuje zdravý noční spánek‡
  • Pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem‡
  • Podporuje nervový systém*

Co obsahuje:

  • Účinná směs vysoce zkoumaných bylinek včetně bergamotu a výtažku z oliv
  • Pivoňkový kořen, který se tradičně používá během menopauzy a přispívá k normální funkci nervové soustavy.
  • Šalvěj na podporu normální úrovně pocení
  • Meduňka pomáhá udržovat pozitivní náladu a kognitivní funkce

*Pivoňka se tradičně užívá v období menopauzy a přispívá k normální funkci nervového systému.

†Šalvěj přispívá k udržení normální hladiny pocení.

‡Meduňka pomáhá udržovat pozitivní náladu a kognitivní funkce. Přispívá k relaxaci a zdravému spánku. A přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Použití:

Užívejte tři (3) tobolky jednou denně s jídlem.

V případě projevů menopauzy mimo normální rozmezí, zdravotních potíží nebo při užívání léků se před použitím poraďte se svým lékařem. Nepoužívejte, pokud kojíte nebo jste těhotná.